Koronawirus w Polsce. Prawie połowa wszystkich zgonów spowodowanych COVID-19 to ostatnie 31 dni

W ciągu ostatnich 31 dni zanotowano niemal połowę wszystkich zgonów spowodowanych przez COVID-19 w Polsce. Łącznie od końca września zmarło już 2093 osób.

Od początku września Polska zmaga się z drugą falą pandemii koronawirusa. Do kilkunastu tysięcy wzrosła dzienna liczba przypadków zakażeń SARS-CoV-2, a liczba zgonów wzrosła z kilkudziesięciu do ponad stu dziennie. Od 26 września do 26 października zanotowano 46,68 proc. wszystkich zgonów spowodowanych COVID-19 od rozpoczęcia epidemii w marcu.

Koronawirus w Polsce. Wzrasta liczba nowych zgonów. W ciągu ostatniego miesiąca zmarło 2048 osób

W Polsce potwierdzono już 263 929 zakażeń koronawirusem. Łącznie zmarły już 4483 osoby. Statystyki pokazują jednak, że niemal połowa zgonów spowodowanych COVID-19 nastąpiła w ciągu ostatniego miesiąca.

Jak podaje TVN24 od 4 marca (pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce) do 26 września potwierdzono śmierć 2390 osób. W ciągu 31 dni od 26 września do 26 października śmierć potwierdzono u kolejnych 2093 osób. Oznacza to, że ostatnie 31 dni to 46,68 proc. wszystkich zgonów od rozpoczęcia epidemii.

Cała Polska znalazła się w czerwonej strefie

Niedawno informowaliśmy o tym, że ogólna liczba zakażeń przekroczyła 200 tys. Pierwsze 100 tys. zakażeń koronawirusem w Polsce pojawiało się stopniowo przez 215 dni. Drugie 100 tys. przypadków wykryto w Polsce w ciągu zaledwie 17 dni (od 4 do 21 października). Oznacza to trzynastokrotny wzrost tempa nowych zakażeń.

W odpowiedzi na pogarszającą się sytuację epidemiczną, rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń. Od soboty 24 października cała Polska znalazła się w czerwonej strefie. Zamknięto stacjonarną działalność barów i restauracji, w części klas wprowadzono nauczanie zdalne, a seniorzy i młodzież do 16. roku życia muszą się liczyć z ograniczeniami w poruszaniu się.

Premier Morawiecki zapowiedział, że jeśli nowo wprowadzone obostrzenia nie przyniosą skutku, to należy spodziewać się wprowadzenia całkowitego lockdownu.

Zobacz wideo Andrzej Duda zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze. Nie odczuwam żadnych symptomów"
Więcej o: