Francja: dobowa liczba zakażonych koronawirusem przebiła kolejną granicę - ponad 50 tys.

W Francji w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano rekordową liczbę 52 010 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. W sobotę także informowano o rekordowym bilansie dobowym infekcji - było ich wówczas 45 422.

W ciągu minionej doby 116 osób zmarło w związku z Covid-19, dzień wcześniej wykryto 137 zgonów - przekazał resort zdrowia.

Francja jest ósmym krajem na świecie, w którym liczba infekcji od początku pandemii przekroczyła milion, a piątym na świecie pod względem liczby infekcji, po USA (8,6 mln), Indiach (7,8 mln), Brazylii (5,3 mln) i Rosji (1,5 mln). W sumie stwierdzono tam 1 138 507 przypadków, a w związku z Covid-19 zmarło 34 761 osób.

Pozostałe dane, takie jak liczba osób przyjętych do szpitala, w tym na oddziały intensywnej terapii, nie były dostępne w niedzielę wieczorem - zastrzega AFP.

Odsetek testów pozytywnych sięgnął w niedzielę 17 proc., dnia poprzedniego - 16 proc., przy czym na początku września wynosił zaledwie 4,5 proc.

cyk/ akl/PAP

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Zobacz wideo MZ zapewnia, że mamy zapas sprzętu. Komentuje szef Naczelnej Rady Lekarskiej
Więcej o: