Andrzej Duda zakażony koronawirusem. W piątek odznaczył Igę Świątek i był na Stadionie Narodowym

W sobotę Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda zakażony jest koronawirusem. Dzień wcześniej prezydent wizytował Stadion Narodowy, a także wręczał odznaczenie zwyciężczyni Roland Garros.

"Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznym" - poinformował w sobotę Błażej Spychalski. 

Wizyta na Stadionie Narodowym

Dzień wcześniej Andrzej Duda złożył roboczą wizytę na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie powstaje szpital tymczasowy do walki z epidemią COVID-19. Prezydent apelował: Nośmy maseczki, przestrzegajmy zasad sanitarnych, chrońmy seniorów.

Polecam nosić je [maseczki - przyp. red.] nie tylko w miejscach publicznych, ale także w sytuacjach bardziej prywatnych, ze znajomymi. Naprawdę warto tych maseczek używać. Nie jest to może komfortowe, ale z całą pewnością bezpieczniejsze dla zdrowia

- mówił polityk. Towarzyszyli mu m.in. szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk oraz dr n. med. Andrzej Zaczyński, który będzie odpowiedzialny za działanie szpitala.

Odznaczenie Igi Świątek

Także w piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, w trakcie której prezydent Andrzej Duda odznaczył Igę Świątek oraz jej ojca Tomasza Świątka. Zwyciężczyni Roland Garros otrzymała nagrodę za osiągnięcia sportowe i promocję kraju na arenie międzynarodowej.

Choć, jak widać na poniższych nagraniach, wszyscy obecni na uroczystości mieli założone maseczki, a także przez większość czasu zachowywali od siebie dystans, to w momencie samego odznaczenia Andrzej Duda znajdował się w bardzo bliskiej odległości od tenisistki oraz jej ojca. W wydarzeniu brał również udział minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Zobacz wideo Setki wolnych łóżek w mazowieckich szpitalach? „Tam leżą pacjenci z innymi chorobami”
Więcej o: