Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda ma koronawirusa - poinformował jego rzecznik. Prezydent miał zarazić się od jednego z funkcjonariuszy SOP.
Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi

- przekazał za pośrednictwem Twittera Błażej Spychalski. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP poinformował także, że sam udaje się na kwarantannę.

O tym, że prezydent najprawdopodobniej zaraził się od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa poinformowało RMF FM.

Próbowaliśmy kilka dni temu zapytać SOP, ilu jej funkcjonariuszy choruje na Covid-19. Do dziś nie dostaliśmy od rzecznika służb odpowiedzi. Przypomnijmy, że w piątek Andrzej Duda odwiedził powstający na warszawskim Stadionie Narodowym szpital tymczasowy.

Epidemia koronawirusa w Polsce

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 nowych zakażeniach. W ciągu doby z powodu zakażenia SARS-CoV-2 zmarły 153 osoby. To drugi najwyższy dobowy wynik od początku epidemii - tylko w czwartek 22 października było więcej (168 zgonów). 23 października ogólna liczba zakażonych wzrosła do 228 318, a bilans ofiar śmiertelnych wynosi już 4 172.

Zobacz wideo Setki wolnych łóżek w mazowieckich szpitalach? „Tam leżą pacjenci z innymi chorobami”
Więcej o: