Nieoficjalnie: Od poniedziałku rząd zamknie gastronomię. Nieczynne mają być puby i restauracje

Rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia, a od najbliższego poniedziałku zamknięte zostaną puby i restauracje - podaje nieoficjalnie Wirtualna Polska. Z ustaleń dziennikarzy serwisu wynika, że decyzja ma zostać ogłoszona na sobotniej konferencji prasowej z udziałem premiera. O podobnych ustaleniach informuje Radio Wnet.

W sobotę na konferencji prasowej z udziałem premiera i ministra zdrowia mają zostać ogłoszone nowe restrykcje związane ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce. Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przekazał, że o kolejnych działaniach w walce z epidemią koronawirusa opinia publiczna zostanie poinformowana także w piątek o godzinie 11.

Zobacz wideo Setki wolnych łóżek w mazowieckich szpitalach? „Tam leżą pacjenci z innymi chorobami”

Restauracje i puby zamknięte od poniedziałku? Nieoficjalnie: Rząd ma ogłosić decyzję

Wcześniej przedstawiciele rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele informowali, że najprawdopodobniej w sobotę zostanie przekazana decyzja o tym, by lekcje w wyższych klasach szkół podstawowych odbywały się zdalnie. Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz Wirtualnej Polski, Mariusz Gierszewski, nowe obostrzenia mają także dotyczyć zamknięcia lokali gastronomicznych.

"Rząd zamyka gastronomię. Od poniedziałku zamknięta będzie działalność stacjonarna gastronomii. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Obostrzenia zostaną ogłoszone na jutrzejszej konferencji prasowej premiera" - napisał na Twitterze.

Informację tę potwierdził także Krzysztof Skowroński, dziennikarz Radia Wnet i szef Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. "Wszystkie restauracje, bary i puby będą w Polsce zamknięte. Obostrzenie będzie obowiązywać od soboty lub poniedziałku. Jutro rząd podejmie decyzje w tej sprawie. Możliwe będzie zamawianie jedzenia na wynos lub z dostawa do domu. Wiadomość nieoficjalna" - napisał.

W czwartek w Polsce padł kolejny rekord zakażeń i przypadków śmiertelnych - potwierdzono aż 12 107 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 168 osób. 

Czytaj też: O dziewięć tysięcy mniej testów, o dwa tysiące więcej nowych zakażeń. "Liczba jest przerażająca"

Więcej o: