Nauczanie zdalne w całej Polsce. Nowe zalecenia także dla podstawówek

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali w piątek o nowych obostrzeniach. Wśród najbardziej oczekiwanych zmian znalazły się również zapisy dotyczące edukacji zdalnej i hybrydowej.

Konferencja na temat nowych obostrzeń miała odbyć się w czwartek, jednak z powodu prac nad ustawą w Sejmie, została przełożona. W piątek 23 października Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski poinformowali o nowych obostrzeniach, które objęły także szkoły podstawowe. 

Nowe obostrzenia - zdalne lekcje także w podstawówkach 

- Dla dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę, edukacja w trybie stacjonarnym jest bardzo ważna ze względów psychicznych. Od nieco starszych uczniów oczekujemy odpowiedzialności. W godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież nie mogą wychodzić i przemieszczać się samodzielnie - mówił premier podczas konferencji. 

Zgodnie z zapowiedziami cała Polska od soboty 24 października zostaje objęta czerwoną strefą. W związku z tym wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci w kraju przechodzą na nauczanie zdalne. Dodatkowo lekcje online obejmą od poniedziałku 26 października uczniów szkół podstawowych. Dotyczy to klas od czwartej do ósmej. Młodsze dzieci - uczęszczające do żłobków, przedszkoli oraz klas 1-3, będą miały zapewnione zajęcia stacjonarne. 

- Musimy zrobić wszystko, by zahamować rozwój pandemii - wyjaśniał na konferencji prasowej Adam Niedzielski. - Obostrzenia są poważne, ale liczę na to, że gospodarka będzie pracowała na obrotach szybszych niż wiosną. To jest możliwe, nie zamykamy zakładów usługowych i produkcyjnych, ale apelujemy, wszędzie tam powinny obowiązywać ścisłe obostrzenia sanitarne - zaapelował na początku konferencji premier Mateusz Morawiecki. 

Zobacz wideo Setki wolnych łóżek w mazowieckich szpitalach? „Tam leżą pacjenci z innymi chorobami”
Więcej o: