Wiceminister zdrowia zapowiedział "wzmocnienie obostrzeń". Wysoka liczba zakażeń "do połowy listopada"

Z wysoką liczbą nowych przypadków koronawirusa będziemy się zmagać do połowy listopada - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk zapowiedział, że rząd planuje "wzmocnienie obostrzeń" w strefie czerwonej. Wszystko wskazuje na to, że taką strefą będzie wkrótce cały kraj.

W środę 21 października premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będzie rekomendował, aby wszystkie powiaty w Polsce stały się strefą czerwoną. Pomysł ten poparł wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był gościem telewizji Polsat News.

- Nie ma sensu dzielić kraju na strefy żółtą i czerwoną, gdy w tej drugiej znalazłoby się ponad 300 powiatów - powiedział Kraska.

Waldemar Kraska o nowych obostrzeniach: Decyzja, która wszystkich zadowoli 

Wiceminister zdrowia zapowiedział, że rząd chce wzmocnić obostrzenia obowiązujące w czerwonej strefie. Powiedział także, że zmieni się strategia dotycząca walki z koronawirusem w szkołach, ale nie chciał zdradzić szczegółów tych decyzji.

- W czwartek powie o tym premier. To będzie decyzja, która wszystkich zadowoli - zapewnił Kraska.

Wiceminister stwierdził także, że czwartek 22 października może być kolejnym dniem, w którym odnotujemy ponad 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zdaniem polityka z wysokim przyrostem nowych zakażeń będziemy mierzyć się do połowy listopada

Edukacja zdalna w podstawówkach? Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe regulacje

W czwartek 22 października ma mieć miejsce konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której opowie on o nowych obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa. Z wcześniejszych zapowiedzi szefa rządu wynika, że "wyższe klasy szkół podstawowych" w całym kraju przejdą na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że rząd bierze pod uwagę dwa warianty - wysłanie na naukę zdalną młodzieży z dwóch ostatnich klas podstawówki (czyli siódmej i ósmej) lub rozszerzenie tego trybu także na uczniów klas piątych i szóstych. 

Zobacz wideo Szpitale tymczasowe w każdym województwie. „To niezwykle złożone przedsięwzięcie”
Więcej o: