Poznań. Nie żyje 54-letnia policjantka. Trzykrotnie przechodziła test na koronawirusa

Nie żyje Renata Pawłowicz, zastępca komendanta Komisariatu Policji Poznań-Północ. Jak informuje portal TVN 24, kobieta trzykrotnie przeszła test na koronawirusa. Wszystkie próbki dały wynik negatywny.

Do śmierci kom. Renaty Pawłowicz doszło we wtorek 20 października w późnych godzinach wieczornych. Funkcjonariuszka policji miała 54 lata. Kilka zakażeń koronawirusem na komisariacie wzbudziły jednak wątpliwości, czy testy pokazały właściwy wynik.

Poznań. Zmarła 54-letnia funkcjonariuszka policji. Test na koronawirusa dał trzykrotnie negatywny wynik

Portal TVN 24 informuje, że kobieta przyszła w środę 14 października do pracy z wyraźnymi objawami choroby. Ze względu na stan zdrowia, jej przełożony wysłał ją do domu. Następnego dnia poinformowała swojego komendanta, że poddała się testowi na koronawirusa.

Wynik testu przyszedł dopiero trzy dni później. W organizmie funkcjonariuszki nie wykryto SARS-CoV-2, ale jeszcze tego samego dnia trafiła do szpitala przy ul. Lutyckiej. Następnie przewieziono ją do Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej w Poznaniu.

Badanie na obecność koronawirusa wykazało negatywny wynik jeszcze dwukrotnie. Pomimo tego, kobieta zmarła w szpitalu. "Przyjęliśmy tą informację z ogromnym smutkiem. Była cenioną i lubianą policjantką." - powiedziała Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wielkopolska Policja przekazała, że w Komisariacie Policji Poznań-Północ wykryto osiem przypadków zakażenia koronawirusem. Ze względu na kontakt z zakażonymi, na kwarantannie przebywa trzynastu funkcjonariuszy.

Zobacz wideo Powstają nowe szpitale tymczasowe. Czy wystarczy medyków?
Więcej o: