"SE": Szumowski wyszedł ze szpitala. Sala pilnie strzeżona. "Miał kartotekę z czerwoną gwiazdką"

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski, u którego kilka dni temu potwierdzono zakażenie koronawirusem, czuje się dobrze i wrócił do domu. Chorobę miał przechodzić bez większych problemów, choć początkowo informowano, że konieczne było podanie mu tlenu.

Pod koniec września Onet przekazał, że Łukasz Szumowski zakaził się koronawirusem. Sam były minister zdrowia potwierdził tę informację, jednak już dzień później przekazał, że zakończył kwarantannę i jest zdrowy.

Łukasz Szumowski wyleczył się z koronawirusa. Jest już w domu

W połowie października okazało się jednak, że Szumowski jest zakażony. Jak przekazywał wówczas portal Wp.pl, były minister zdrowia zakaził się od córki, ta zaś w szkole. Zakazić miała się też żona Szumowskiego. - Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza - mówił sam były minister portalowi money.pl.

"Super Express" przekazał najnowsze informacje na temat zdrowia byłego szefa resortu zdrowia. Okazuje się, że Szumowski czuje się już dobrze i obecnie przebywa w domu. "Miał kartotekę z czerwoną gwiazdką, więc absolutnie nikt poza jego lekarzem prowadzącym nie ma wglądu do jego badań" - czytamy w "SE".

Początkowo, kiedy okazało się, że Szumowski został zakażony koronawirusem i musiał trafić do szpitala, pojawiały się informacje, że konieczne było podanie mu tlenu.

Koronawirus w Polsce. Najwyższa liczba przypadków w ciągu jednego dnia

W środowym raporcie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o 10 040 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od początku epidemii. Łącznie przekroczona została bariera 200 tysięcy zakażeń w Polsce i wynosi ona obecnie 202 579 przypadków. Ostatniej doby zmarło ponadto 130 osób, co łącznie daje liczbę ofiar wynoszącą 3 851.

Zobacz wideo Leszczyna: Rygory sanitarne powinny być inne w różnych miejscach
Więcej o: