Koronawirus w Polsce. 130 odnotowanych zgonów na COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w najnowszym, środowym komunikacie podało, że w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia SARS-CoV-2 zmarło 130 osób. To drugi najwyższy wynik po 16 października, kiedy odnotowano 132 zgony.

Zgodnie z opublikowanym o godzinie 10:30 raportem, większość osób, które zmarły z powodu COVID-19 chorowała na choroby współistniejące - takich przypadków było 117. Pozostałych 13 pacjentów zakażonych koronawirusem ich nie miało. W efekcie od początku pandemii w Polsce odnotowano już 3 851 zgonów.

Koronawirus w Polsce. Dziś nowe obostrzenia. Planowany jest również drugi tymczasowy szpital

Dziś wieczorem powinna zapaść decyzja na temat kolejnych obostrzeń. Jak podało RMF FM, rząd chce zakazać organizacji wesel w całym kraju, nie tylko w strefie czerwonej. Najprawdopodobniej ostateczna informacja na ten temat zostanie ogłoszona w czwartek.

Niewykluczone, że wprowadzone ponadto zostaną dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu szkół. Wedle nich, w strefie czerwonej na zdalny tryb nauczania mieliby przejść uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej, którzy dołączą tym samym do studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem doprowadziła do tego, że na terenie Stadionu Narodowego niebawem powstanie tymczasowy szpital. Drugim miejscem przyjmowania pacjentów ma być hala Expo przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie - podała z kolei Wirtualna Polska.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Każdy z polityków powinien być w gotowości do pomocy
Więcej o: