Nieoficjalnie: Rząd chce zakazać wesel w całym kraju. Nowe restrykcje mogą objąć też szkoły

Rząd chce zakazać organizacji wesel w całym kraju, nie tylko w strefie czerwonej - ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. Decyzja ma zapaść w środę wieczorem i zostać ogłoszona dzień później.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, w strefie żółtej w weselach może uczestniczyć maksymalnie 20 osób, ale bez zabawy tanecznej. Z kolei w powiatach i miastach znajdujących się w strefie czerwonej organizacja wesel jest całkowicie zakazana. Jak informuje RMF FM, ten zakaz może objąć wkrótce cały kraj.

Zakaz wesel w całym kraju? Nieoficjalnie: rząd chce ograniczyć imprezy

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Najgorsze rozegrało się w momencie otwarcia szkół

"Wesela mają być zakazane, ponieważ sytuacja w związku z epidemią koronawirusa cały czas się pogarsza. Rząd chce więc ograniczyć imprezy. Kończy się także sezon weselny, więc to ograniczenie nie będzie szczególnie bolesne" - czytamy na portalu Rmf24.pl. Decyzje w tej sprawie ma zapaść w środę wieczorem i najprawdopodobniej zostanie ogłoszona w czwartek.

Dziennikarze RMF FM ustalili też, że rząd przemierza się również do wprowadzenia dalszych ograniczeń w funkcjonowaniu szkół. Niewykluczone, że w strefie czerwonej na zdalny tryb nauczania przejdą również uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej, którzy dołączą tym samym do studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. 

Rządzący zastanawiają się także nad kolejnymi restrykcjami w kinach i teatrach.

Koronawirus w Polsce. We wtorek odnotowano ponad 9,5 tys. zakażeń

We wtorek Ministerstwo Zdrowia zaraportowało o kolejnych 9291 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort poinformował też o śmierci 107 pacjentów. Bilans zakażeń w Polsce wzrósł tym samym do 192 539, a ofiar śmiertelnych do 3 721. Z COVID-19 wyleczono już ogółem 95 956 osób. Na kwarantannie przebywa natomiast ponad 289 tysięcy Polaków. 

Z danych resortu zdrowia wynika, że w polskich szpitalach zajętych jest 8 962 łóżka "covidowe" oraz 725 respiratorów. 

Więcej o: