Drugi szpital polowy w Warszawie. WP: Będzie w hali Expo przy ul. Prądzyńskiego

W Warszawie na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital tymczasowy. Drugi ma powstać w hali Expo przy ul. Prądzyńskiego - podaje Wirtualna Polska i dodaje, że prace już się rozpoczęły.

Podczas wtorkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omówiono m.in. kwestię zwiększenia liczby łóżek w szpitalach. "Dzięki podjętym działaniom ich liczba zostanie zwiększona w tym tygodniu o co najmniej kilka tysięcy" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu poinformował też, że w każdym województwie jest gotowość do stworzenia szpitali tymczasowych. "Rozpoczęcie ich budowy będzie uzależnione od sytuacji w danym województwie" - napisał Müller.

Pierwszy szpital tymczasowy powstaje w stolicy na PGE Narodowym. Szpital na Stadionie Narodowym będzie mógł w pierwszym etapie przyjąć 500 pacjentów z COVID-19.

Drugi szpital polowy w Warszawie. WP: Będzie w hali Expo przy ul. Prądzyńskiego

Drugi taki obiekt w Warszawie ma powstać w jednej z hal wystawienniczych. Jak nieoficjalnie podaje Wirtualna Polska, ma on powstać w w hali Expo przy ul. Prądzyńskiego. Prace miały już się rozpocząć - decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła. O wyborze hali miało zdecydować kilka czynników, m.in. lokalizacja i konstrukcja samego centrum.

W obiekcie łącznie znajdują się cztery hale, a także dwa węzły toalet w przybudówkach i pomieszczenia pomocnicze. Na co dzień odbywają się tu konferencje, wystawy, koncerty, targi i kongresy. 

Zobacz wideo Prof. Matyja o szpitalu na Narodowym: Krok w dobrym kierunku
Więcej o: