Szef MON: Żołnierze będą pobierali próbki do testów na koronawirusa we wszystkich punktach

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce. Polityk dodał, że wojskowi posiadają odpowiednie przeszkolenie.

"Żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce. Wojskowi mają odpowiednie przeszkolenie i sprawdzili się podczas pierwszej fali epidemii. Tylko dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 2415 żołnierzy" - napisał we wtorek na Twitterze Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak: Wojskowi sprawdzili się podczas pierwszej fali epidemii

Wcześniej minister obrony narodowej podkreślał, że do czerwca ponad 100 tysięcy żołnierzy przeszło szkolenia medyczne. Dzięki temu funkcjonariusze mogą wspierać cywilną służbę zdrowia na przykład w opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem, ale też pomagać przy pobieraniu próbek wymazu do testów na COVID-19.

Wczoraj Mariusz Błaszczak informował o zwiększeniu zaangażowania Wojska Polskiego w walkę z epidemią. W poniedziałek żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wsparli 199 szpitali i Domy Pomocy Społecznej, pod których opieką znajduje się 1200 seniorów. "Ponad 480 terytorialsów zaangażowanych jest w monitorowanie kwarantanny" - pisał szef MON.

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek 20 października, że kolejne testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 9291 osób. Ostatniej doby zmarło 107 kolejnych osób. Łącznie od początku epidemii zakaziło się 192 539 osób, a zmarło 3721 chorych.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Każdy z polityków powinien być w gotowości do pomocy
Więcej o: