Pose PiS zakaony koronawirusem. Nieoficjalnie: To po kontakcie z nim Kaczyski trafi na kwarantann

Pose PiS Micha Jach poinformowa za porednictwem Facebooka, e jest zakaony koronawirusem. Parlamentarzysta informacj t skierowa do osb, z ktrymi spotyka si od 12 padziernika. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, e to po kontakcie z Jachem na kwarantann trafi Jarosaw Kaczyski.

"Drodzy Przyjaciele i wszyscy znajomi, z przykrością muszę Państwa poinformować, że test na koronawirusa potwierdził, że zostałem zakażony i choruj. Informację tą kieruję do osób, z którymi spotkałem się w ostatnim tygodniu (czyli od 12 października). Aha, czuję się dobrze" - napisał poseł na Facebooku. 

Jach widział się z Kaczyńskim? "To moja prywatna sprawa"

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że to właśnie po kontakcie z Michałem Jachem na kwarantannę trafił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w zrekonstruowanym rządzie pełni rolę szefa Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, Jach jest z kolei przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej.

W rozmowie z WP Jach powiedział, że wszystkie osoby, z którymi miał styczność, zostały poinformowane o jego pozytywnym teście, a ich dane zostały przekazane do Sanepidu. Pytany o kontakt z Kaczyńskim, stwierdził jedynie: 

To moja prywatna sprawa. Nie mam w tej kwestii nic do dodania.

Pose PiS otrzymał wynik testu w niedzielę. Portal nieoficjalnie dowiedział się, że z prezesem partii miał widzieć się pod koniec ubiegłego tygodnia.

Koronawirus wśród polityków

Tylko w poniedziałek na kwarantannę z powodu kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem trafili prezes PiS Jarosław Kaczyński i minister Mariusz Błaszczak (po raz drugi).

W ostatnich dniach informowaliśmy m.in. o zachorowaniach posła PiS Jerzego Polaczka, wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety i posła Lewicy Krzysztofa Śmiszka.

Zobacz wideo Prof. Matyja: Podano, że zmarło 8 lekarzy. To nieprawda. Zmarło dużo więcej