Koronawirus w Polsce. Aż 132 zgony na COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin

Według piątkowego raportu opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby zmarły kolejne 132 osoby w wyniku ciężkiego przebiegu koronawirusa. Spośród tej liczby tylko 12 osób nie miało żadnych chorób współistniejących.

Zgodnie z podanymi przez resort zdrowia o godzinie 10:30 informacjami, zdecydowana większość pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19 miała choroby współistniejące. Takich przypadków było łącznie 120, natomiast pozostałe 12 osób zmarło bezpośrednio z powodu koronawirusa. Od początku epidemii w Polsce odnotowano już zgonów 3 440.

Koronawirus w Polsce. Zakażonych blisko 1000 żołnierzy. Wciąż trudna sytuacja z łóżkami

Jak dotąd najwyższą liczbę zgonów w ciągu jednego dnia odnotowano w środę 14 października. Wówczas Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci aż 116 pacjentów. Jeśli natomiast chodzi o liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia, najwięcej padło dotychczas w czwartek 15 października, kiedy to potwierdzono 8 099 nowych przypadków.

W piątkowym raporcie resort zdrowia poinformował z kolei o 7 705 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich odnotowano w województwach małopolskim (1 105) i mazowieckim (911).

Skomplikowana sytuacja epidemiologiczna dotyczy również wojska. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał, że zakażonych jest obecnie 614 żołnierzy i 346 podchorążych. Szef resortu zapewnia jednak, że "nie wpływa to na gotowość bojową".

Zobacz wideo Czy dojdzie do załamania systemu ochrony zdrowia? „Ogniskowo ono już występuje”