Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Obrony Narodowej: Zakażonych jest 614 żołnierzy i 346 podchorążych

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało w czwartek, że 614 żołnierzy i 346 podchorążych jest obecnie zakażonych koronawirusem. Meldunki o sytuacji epidemiologicznej odebrał szef resortu obrony Mariusz Błaszczak podczas odpraw z komendantami.

"Podczas odprawy z komendantami-rektorami i dowódcami minister Mariusz Błaszczak odebrał meldunki o sytuacji epidemiologicznej. Wdrożone zostały dodatkowe zalecenia, służba odbywa się w reżimie sanitarnym. Obecnie zakażonych jest 614 żołnierzy i 346 podchorążych. Nie wpływa to na gotowość bojową" - brzmi treść czwartkowego komunikatu Ministerstwa Obrony Narodowej na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki i wytyczne od rządu w kwestii bezpieczeństwa

W ostatnim czasie niemal codziennie Ministerstwo Zdrowia przekazuje informacje o coraz większej liczbie potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Według czwartkowego raportu potwierdzono 8 099 nowych przypadków, a także 91 kolejnych zgonów. Najwięcej zakażeń miało miejsce w województwach mazowieckim (1 306) i małopolskim (1 303).

Po piątkowym raporcie raczej na pewno przekroczona zostanie bariera 150 tysięcy zakażeń od początku epidemii - obecnie liczba ta wynosi 149 903 przypadki. Dodatkowo z powodu COVID-19 zmarło łącznie 3 308 osób.

Rozwój sytuacji epidemiologicznej spowodował, że w czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili podczas konferencji prasowej nowe zasady bezpieczeństwa, wchodzące w życie od soboty 17 października. Dotyczą one między innymi edukacji w szkołach wyższych i ponadpodstawowych.

Zobacz wideo Czy druga fala kryzysu uderzy w rynek pracy?
Więcej o: