Koronawirus w Polsce. 91 zgonów na COVID-19 w ciągu ostatniej doby

W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 91 pacjentach, którzy zmarli w wyniku ciężkiego przebiegu koronawirusa. Spośród tej liczby tylko 7 osób nie miało żadnych chorób współistniejących.

Zgodnie z podanymi w czwartek o godzinie 10:30 przez resort zdrowia informacjami, zdecydowana większość z pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19 miała choroby współistniejące, znacząco zwiększające ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem - takich przypadków było 84. Od początku epidemii w Polsce zmarło już 3 308 pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Kolejne dni walki z pandemią

Dotychczas najwyższą liczbę zgonów w ciągu jednego dnia odnotowano raptem wczoraj, 14 października, kiedy to Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci aż 116 pacjentów. Najwyższą liczbę zakażeń odnotowano wtedy w Małopolsce, gdzie w przeciągu zaledwie 24 godzin były aż 1 143 nowe przypadki.

Sytuacja dotycząca dostępnych łóżek i respiratorów staje się coraz bardziej dramatyczna. Według Marcina Jędrychowskiego, dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, województwo małopolskie można nazwać "drugą Lombardią"

Zobacz wideo Prof. Maria Gańczak gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl (15.10)
Więcej o: