Sebastian Kaleta zakażony koronawirusem. Wiceminister sprawiedliwości ma łagodne objawy

Dziś otrzymałem informację o zakażeniu koronawirusem - poinformował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. To kolejny polityk, u którego wykryto zakażenie SARS-CoV-2.
Zobacz wideo Sasin mówi o braku woli pracy części lekarzy. Arłukowicz: To jest skandal

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta poinformował na Twitterze, że otrzymał informację o zakażeniu koronawirusem.

"Przekazałem ją już osobom, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach. Wirus nie wybiera. Stosujcie się do procedur, by ograniczyć możliwość zakażenia" - napisał wiceminister. Dodał, że na razie zakażenie przechodzi bardzo łagodnie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 6 526 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarło 116 zakażonych osób, z czego 105 osób miało choroby współistniejące. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 1 843 zakażone osoby.

Kaleta jest kolejnym politykiem, który zakaził się koronawirusem. We wtorek były minister zdrowia i poseł Łukasz Szumowski poinformował, że jest zakażony koronawirusem i pozostaje pod opieką lekarzy. Na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną jest premier Mateusz Morawiecki (pierwszy test dał wynik ujemny, ale wykonany będzie kolejny) oraz wicepremier Piotr Gliński (oczekuje on na wynik testu)/

Więcej o: