98-letni pan Józef wyleczony z COVID-19. To jeden z najstarszych ozdrowieńców. "Dziadek z żelaza"

98-letni pan Józef z Torunia po trzech tygodniach pobytu w szpitalu pokonał koronawirusa - czyni go to jednym z najstarszych ozdrowieńców w kraju. Dobrą wiadomość przekazał wnuk mężczyzny, toruński radny Michał Jakubaszek. "Dziadek z żelaza! (...) Wszystkim chorym mówię... Bądź jak Józef! Nigdy się nie poddawaj!" - napisał.

98-letni Józef Jakubaszek z Torunia dołączył do grona ozdrowieńców, którym udało się pokonać koronawirusa. Przebywał w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przez cztery tygodnie, a o przełomie w leczeniu poinformował w mediach społecznościowych jego wnuk, Michał Jakubaszek, który jest także toruńskim radnym PiS.

Zobacz wideo Arłukowicz: Nauczyciele powinni mieć prawo do bezpłatnych i natychmiastowych testów

98-latek z Torunia wyleczony z COVID-19. "Dziadek z żelaza"

"Nasz dziadek Józef, senior rodu Jakubaszków, wygrał walkę z koronawirusem! Okazuje się, że w wieku 98 lat jest jednym z najstarszych mężczyzn w Polsce, który pokonał COVID-19!" - napisał wnuczek mężczyzny. Podziękował też lekarzom i pielęgniarkom i dodał:

Dziadek z żelaza! (...) Wszystkim chorym mówię... Bądź jak Józef! Nigdy się nie poddawaj! 

Jak podaje Onet, 98-latek zakaził się koronawirusem podczas przebywania w całodobowym Ośrodku Wsparcia Samarytanin w Toruniu, gdzie wykryto ognisko SARS-CoV-2. - Dziadek na początku nie miał żadnych objawów. Później pojawiła się u niego gorączka, a następnie przestał przyjmować jakiekolwiek posiłki. Jego stan wciąż się pogarszał, więc zapadła decyzja, aby zabrać go do szpitala. Spędził tam około trzech tygodni. Jego stan był ciężki, ale się poprawiał - powiedział w rozmowie z Onetem wnuk mężczyzny.

W kwietniu informowano z kolei o wyzdrowieniu w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie 100-letniego pacjenta, Stanisława Bigosa, byłego partyzanta i strażaka.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce za wyleczonych uznano 82 004 osoby. Zmarło 3 217 osób, z czego aż 116 minionej doby.

Więcej o: