Warszawa. Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka. 26 pracowników zakażonych, wstrzymano część przyjęć

26 pracowników Centrum Zdrowia Dziecka jest zakażonych koronawirusem, a 100 skierowano na kwarantannę - ustalił portal TVN Warszawa. Jak przekazała rzeczniczka szpitala, w związku z sytuacją epidemiologiczną wstrzymano przyjęcia na dwa oddziały. Na OIOM-ie trwa badanie personelu.

Rośnie liczba lekarzy i pielęgniarek pracujących w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak ustalił portal TVN Warszawa, w środę 14 października pozytywne testy na SARS-CoV-2 miało już 26 pracowników placówki, a 100 skierowano na kwarantannę (w ubiegły czwartek zakażenie potwierdzono u 13 lekarzy i pielęgniarek).  

Zobacz wideo „Jesteśmy na wojnie z wirusem, a Polacy zostali wysłani na nią bez uzbrojenia”

Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. "Sytuacja zmienia się każdego dnia"

Sytuacja w szpitalu wciąż się zmienia - testy są obecnie przeprowadzane m.in. personelowi medycznemu pracującemu na Oddziale Intensywnej Terapii II. Rzeczniczka placówki Katarzyna Gardzińska w rozmowie z TVN Warszawa przekazała, że z powodu zakażeń w CZD wstrzymano przyjmowanie pacjentów na dwa oddziały - neonatologii i neorologii. - Wznowienie przyjęć na tych dwóch oddziałach planowane jest pod koniec tego tygodnia - powiedziała, dodając, że oddział dziecięcej onkologii działa w szpitalu normalnie i są tam przyjmowani pacjenci. 

Oprócz przypadków koronawirusa wśród personelu, potwierdzono jak dotąd zakażenie u czterech pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

W ubiegłym tygodniu w związku z zakażeniami na bloku operacyjnym CZD obsługiwano tylko jedną z dziesięciu sal, na której wykonywano wyłącznie zabiegi ratujące życie. Obecnie działanie pozostałych sal operacyjnych została już przywrócona.

Więcej o: