Łukasz Szumowski trafił do szpitala. Żona potwierdza: Ma koronawirusa

Według portalu wp.pl w związku z koronawirusem Łukasz Szumowski trafił do szpitala. Były minister zdrowia miał zakazić się od córki. Informacje o zakażeniu i pobycie w szpitalu potwierdziła żona Szumowskiego.

Wp.pl podaje nieoficjalnie, że Łukasz Szumowski "przebywa obecnie prawdopodobnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie". Portal twierdzi, że były minister zdrowia zakaził się od córki, ta zaś zachorowała w szkole. Zakazić miała się też żona Szumowskiego.

Dziennikarze "Faktów" TVN potwierdzili natomiast, że "Szumowski trafił do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem" - podaje tvn24.pl.

Patryk Michalski z RMF FM przekazał z kolei, że informacje o pobycie w szpitalu byłego ministra zdrowia i zakażeniu potwierdziła jego żona. "Według przekazanych informacji pozostali członkowie rodziny nie są zakażeni COVID-19, ale są w domowej izolacji" - napisał Michalski na Twitterze.  

Wp.pl: Łukasz Szumowski trafił do szpitala

Informację o zakażeniu miały wp.pl potwierdzić "dwa źródła". - Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku - powiedział portalowi Szumowski. 

Już 28 września Onet informował, że Szumowski ma koronawirusa. Dzień później dziennikarze "Super Expressu" opisali, że były minister zdrowia wyszedł na zakupy. Poseł PiS wyjaśnił, że zdiagnozowano u niego COVID-19, ale jest już zdrowy. 

Więcej o: