Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski zakażony koronawirusem. Chorzy także biskupi opolscy

Sekretarz Generalny Episkopatu jest zakażony koronawirusem. SARS-CoV-2 stwierdzono także u dwóch biskupów z Opola. Według doniesień medialnych zarówno ten pierwszy, jak i jeden z opolskich biskupów brali udział w zeszłotygodniowym zebraniu KEP.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowało we wtorek, że u bp. Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego KEP, stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Bp Miziński pozostaje w izolacji domowej i stosuje się do zaleceń służb sanitarnych, z którymi jest w kontakcie. Sekretariat KEP wprowadził system pracy zdalnej

- czytamy w komunikacie.

Koronawirus. Chorzy także biskupi opolscy

Wcześniej Diecezja Opolska poinformowała, że badania na obecność koronawirusa wykonane u bp. Andrzeja Czai i bp. Rudolfa Pierskały dały wyniki pozytywne.

Zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych, obaj biskupi przebywają aktualnie w izolacji domowej i podlegają zaleconym procedurom. Biskupi łączą się duchowo z wszystkimi osobami chorymi i sami proszą o modlitwę. W związku z zaistniałą sytuacją, Kuria Diecezjalna w Opolu będzie zamknięta nie krócej niż do końca bieżącego tygodnia

- napisano na Facebooku.

Kolejni zakażeni biskupi

Jak podkreśla tvn24.pl, biskup Andrzej Czaja 5 października uczestniczył w Łodzi w zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. W wydarzeniu brał udział także bp Artur Miziński - podaje z kolei Interia. O zdjęciu, na którym widać, że biskupi nie noszą maseczek i nie zachowują dystansu pisaliśmy już na Gazeta.pl. Czytaj więcej:

Przypomnijmy, że zakażony koronawirusem jest także metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który uczestniczył w zebraniu, a także marszałek województwa, który uczestniczył w obiedzie z biskupami. 

W żadnym z powyższych przypadków nie ma jednak informacji, że to właśnie na zebraniu biskupów mogło dość do zakażenia. 

Zobacz wideo Czy w szpitalach może zabraknąć miejsc dla chorych bez koronawirusa?
Więcej o: