Premier Mateusz Morawiecki jest na kwarantannie. Miał kontakt z osobą zakażoną

Mateusz Morawiecki udał się na kwarantannę. W ubiegłym tygodniu miał kontakt z osobą, zakażoną koronawirusem. Premier nie ma objawów choroby. Od wtorku 13 października będzie pracował zdalnie.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o swojej sytuacji za pośrednictwem social mediów. Powiedział, że w ubiegły piątek miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i z tego powodu musi odbyć kwarantannę.  Zapewnił jednak, że rząd pracuje normalnie, a on sam pozostaje w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami.

- Życzę wszystkim dużo zdrowia, uważajmy na siebie i swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki nie ma objawów COVID-19. Test dał wynik negatywny

Kancelaria Premiera poinformowała, że zakażenie u osoby, z którą premier miał kontakt w ostatni piątek, zostało potwierdzone 13 października w godzinach porannych. Wiadomo też, że Mateusz Morawiecki nie ma objawów choroby i póki co nie stwierdzono u niego zachorowania na COVID-19.

"Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych. Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów" - informuje Kancelaria Premiera

Nie wiadomo, jak długo potrwa kwarantanna premiera Mateusza Morawieckiego. O wykonywaniu kolejnych testów i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Więcej o: