Będzie dodatkowe wolne z okazji 1 listopada? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odpowiada

Czy w okolicach 1 listopada będą dodatkowe dni wolne? Taką propozycję przedstawił rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz uważa jednak, że to nie najlepszy pomysł.

W poniedziałek 12 października rzecznik GIS Jan Bodnar mówił na antenie Polsat News o możliwych scenariuszach związanych ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Stwierdził on, że nie ma pomysłów, aby odwołać uroczystości, ale władze będą apelować o to, aby pójść na cmentarz w terminie innym niż 1 listopada, aby uniknąć dużych skupisk ludzi i ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

- Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji - zdradził Jan Bodnar.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Zwiększanie liczby dni wolnych to jasna sugestia

O pomysł dodatkowych dni wolnych w okolicach Wszystkich Świętych został zapytany rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Nie jest on zwolennikiem takiego rozwiązania. 

- Ostrożnie bym podchodził do zwiększania liczby dni wolnych przed Wszystkimi Świętymi. Kiedy jest tzw. przedłużony weekend, Polacy ruszają w dalsze podróże. Zwiększanie liczby dni wolnych to jasna sugestia - wyjeżdżajmy. To, że Wszystkich Świętych wypada w tym roku w niedzielę, służy temu, żeby tych wyjazdów było mniej - powiedział Andrusiewicz na antenie Polsat News

Zobacz wideo Święto Zmarłych. Czy będziemy mogli pójść na groby?
Więcej o: