Bydgoszcz. Nie żyje 20-letni uczeń zakażony koronawirusem. "Nasz kolega Michał"

Zmarł 20-letni Michał, uczeń Zespołu Szkół nr 30 w Bydgoszczy zakażony koronawirusem. "Odszedł od nas nasz uczeń i kolega, Michał. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia" - poinformowała placówka. Do śmierci 20-latka odniósł się też prezydent Bydgoszczy.

Informacja o śmierci ucznia pojawiła się w poniedziałek wieczorem na stronie internetowej Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 przy ulicy Jesionowej w Bydgoszczy. "Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz Uczeń i Kolega, Michał. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia. Społeczność Szkolna Zespołu Szkół nr 30" - wskazano.

Zobacz wideo "Minister Niedzielski zachowuje się jak generał, który wie, że ma kiepską armię"

Bydgoszcz. Nie żyje 20-letni uczeń zakażony koronawirusem

Jak ustaliła "Wyborcza Bydgoszcz", 20-letni Michał był zakażony koronawirusem, a ostatni raz na szkolnych zajęciach stawił się 2 października. - Zgodnie z zarządzeniem dyrekcji codziennie każdemu uczniowi mierzymy temperaturę. Michał trochę źle się poczuł - powiedział w rozmowie z "GW" jeden z pracowników szkoły. 

7 października chłopak miał zostać zabrany karetką pogotowia do szpitala - tam stwierdzono u niego ostrą niewydolność oddechową. Zmarł w niedzielę rano, a jego dane nie zostały jeszcze ujęte w dziennych zestawieniach sanepidu. "Przy jego osobie pojawią się „choroby współistniejące" - podaje "GW".

Sanepid uznał, że kwarantanna uczniów i nauczycieli nie jest konieczna, ale do końca tygodnia zajęcia będą odbywać się zdalnie. 

Do sprawy odniósł się też prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. "Dziś przyszła bardzo smutna wiadomość z jednej z bydgoskich szkół. Naprawdę proszę byśmy byli odpowiedzialni. Nie myślmy tylko o sobie. Nawet jak czujemy się świetnie. Stosujmy się do zasad dla bliskich, dla wszystkich wokół nas" - napisał na Facebooku. " "Niestety, nie mogę ujawnić za dużo szczegółów, bo to sprawy bardzo osobiste. Niestety, zmarł młody chłopak, uczeń jednej z bydgoskich szkół. Miał stwierdzony COVID" - dodał.

Więcej o: