Kujawsko-pomorskie. Nauczycielka i były sołtys zmarli na COVID-19. "Tragedia. Beato, Zenku, żegnajcie"

W niedzielę na COVID-19 zmarli nauczycielka szkoły pod Toruniem oraz sołtys Łążyna II w województwie kujawsko-pomorskim. Wójt gminy Obrowo opublikował pożegnanie, w którym poprosił mieszkańców o solidarność i przestrzeganie restrykcji. "Beato, Zenku, żegnajcie! (...) Wasze odejście jest tragedią" - zaczął swój wpis.

W Obrowie - gminie wiejskiej pod Toruniem - poinformowano o śmierci dwóch osób z lokalnej społeczności zakażonych koronawirusem. Chodzi o nauczycielkę szkoły w Osieku nad Wisłą oraz byłego sołtysa Łączyna II. Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo i Mirosława Kłosińska, sekretarz gminy Obrowo, zamieścili w mediach społecznościowych wpis, w którym pożegnali zmarłych i zwrócili się z apelem do mieszkańców. - Beato, Zenku, żegnajcie. Dziś, po zmaganiach z COVID-19, odeszli od nas Beata Ćwik-Rumińska, pedagog ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą oraz Zenon Zieliński, mieszkaniec Łążyna II, wieloletni sołtys tej miejscowości - czytamy we wpisie.

Kujawsko-pomorskie. Nie żyją nauczycielka i były sołtys zakażeni koronawirusem. "Żegnajcie"

Jak podkreśliły władze Obrowa, "w takich chwilach trudno dobrać słowa".

Znaliśmy Was, byliście naszymi przyjaciółmi. Cierpimy zawsze, gdy umiera ktoś bliski. Cierpimy szczególnie, gdy umiera ktoś młody. Przed Wami było jeszcze tyle lat życia!
Wasze odejście jest tragedią nie tylko dla Waszych rodzin. Jest tragedią nie tylko dla Osieka nad Wisłą, gdzie Ty pracowałaś, kochana Beato i nie tylko dla Łążyna II, z którym całe życie byłeś związany, drogi Zenku. Wasza śmierć pogrąża w bólu całą społeczność naszej gminy, ponieważ wszyscy dzień po dniu czekaliśmy na dobre informacje o Waszym zdrowiu. Potrzebowaliśmy ich, ponieważ bardzo nie chcieliśmy uwierzyć, że koronawirus zacznie zbierać śmiertelne żniwo i w naszym Obrowie. Nie doczekaliśmy się

- wskazano. W dalszej części wpisu władze Obrowa zwróciły się z apelem do mieszkańców.

Drodzy Mieszkańcy naszej gminy! Śmierć Beaty i Zenona pokazuje, że koronawirus zabija. Niech ich walka z chorobą przypomina nam, że musimy dbać o siebie, że nie wolno lekceważyć zagrożenia. Prosimy, dbajcie o siebie!
Chcielibyśmy, abyśmy w tym niezwykle trudnym okresie dla naszej gminy byli razem. Jako mieszkańcy wiele wspólnie przeszliśmy. Pokażmy, że i teraz stanowimy wspólnotę ludzi odpowiedzialnych za siebie i wspierających się. Razem dla Obrowa.

- napisali Wieczyński i Kłosińska.

Po wykryciu koronawirusa u nauczycielki na kwarantannę skierowano 21 uczniów i ich rodziny. Jak przekazano na oficjalnej stronie gminy, dzięki przestrzeganiu przez nią restrykcji dotyczących noszenia maseczki i zachowywania dystansu społecznego w szkole nie trzeba było wprowadzić zdalnego nauczania.

W niedzielę w województwie kujawsko-pomorskim wykryto 136 nowych zakażeń koronawirusem.

Czytaj też: Koronawirus w szkole w Zawierciu. "Dziennik Zachodni": Nie żyje 31-letni nauczyciel i poeta

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. „Nie robimy nic dla seniorów”
Więcej o: