Koronawirus w szkole w Zawierciu. "Dziennik Zachodni": Nie żyje 31-letni nauczyciel i poeta

"Dziennik Zachodni" informuje, że na COVID-19 zmarł 31-letni nauczyciel ze szkoły podstawowej w Zawierciu. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że mężczyzna nie miał chorób współistniejących.

Kamil Pietrzyk uczył w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu języka polskiego. Był także poetą i dziennikarzem. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna trafił do szpitala w Tychach, gdzie gorzej się poczuł. Zmarł w sobotę. Na stronie placówki dyrekcja szkoły zamieściła kondolencje. "Dziennik Zachodni" podaje nieoficjalnie, że nauczyciel nie miał chorób współistniejących.

Zobacz wideo Odporność zbiorowa może nie zostać osiągnięta? "Reinfekcji nie można wykluczyć"

Epidemia koronawirusa. Nie żyje 31-letni nauczyciel z Zawiercia

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila" - czytamy. "Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół z powodu śmierci Kamila Pietrzyka, poety i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Kamilu, odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie..." - napisał na Facebooku Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Na początku października, w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z nauczycieli z SP nr 5 w Zawierciu, cała szkoła przeszła na nauczanie zdalne. Jak podaje "Super Express", miało to trwać do 5 października, ale testy innych nauczycieli też dały pozytywny wynik i tryb zdalny przedłużono.

Więcej o: