Włoski ekspert: Więcej zakażeń w komunikacji miejskiej i podczas życia towarzyskiego niż w szkołach

Do większej liczby zakażeń koronawirusem dochodzi w środkach komunikacji miejskiej i podczas życia towarzyskiego na ulicach niż w szkołach - ocenił włoski ekspert Ranieri Guerra ze Światowej Organizacji Zdrowia. Dodał, że sytuacja w transporcie wymaga uwagi.

- Szkoły we Włoszech są bezpieczne, ale nieuchronnie i one prowadzą do wzrostu przypadków, gdyż jest to społeczność szeroka i zróżnicowana, która przyczynia się do szerzenia wirusów nie w sposób znaczny, ale rosnący - oświadczył Guerra w Katanii na Sycylii podczas konferencji medycznej.

- Ja bardziej niż szkołom przyjrzałbym się skrupulatnie komunikacji miejskiej, restauracjom, wydarzeniom życia towarzyskiego i rozrywkowego oraz społecznego, gdzie doszło do obniżenia czujności - przyznał.

W ostatnich dniach, gdy notuje się we Włoszech znaczny dobowy wzrost przypadków, sięgający ponad 4 tysięcy, media alarmują, że w metrze i w autobusach w wielu miastach nie jest respektowany dystans społeczny. Publikowane są zdjęcia zatłoczonych wagonów metra w Rzymie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Cała Polska w żółtej strefie. Rząd ogłasza powrót niektórych obostrzeń
Więcej o: