Toruń. Coraz więcej zakażeń, prezydent z trudem powstrzymywał emocje. "Wirus jest niebezpieczny, on zabija"

Prezydent Torunia Michał Zaleski z trudem powstrzymywał emocje, mówiąc o sytuacji epidemicznej w swoim mieście. Samorządowiec ocenił, że przed nami "bardzo trudny czas" i łamiącym się głosem stwierdził, że koronawirus zabija ludzi.

Każdego dnia słyszymy o kolejnych niepokojących statystykach dotyczących koronawirusa. Wzrost liczby zakażonych sprawia, że szpitale zmagają się z brakiem miejsc dla osób potrzebujących pomocy, a Ministerstwo Zdrowia zmienia strategię walki z koronawirusem. Optymizmem nie napawają zarówno dane z kraju, jak i z poszczególnych regionów i miast. W Toruniu, którego prezydentem jest Michał Zaleski, stwierdzono 37 nowych przypadków koronawirusa w środę i kolejne 24 w czwartek. 

Michał Zaleski: Mówiłem o wirusie z wielkim przejęciem w pierwszych dniach epidemii

Podczas środowej konferencji prasowej Michał Zaleski przekazał, że spodziewa się, iż Toruń stanie się żółtą strefą, w związku z czym w mieście będą obowiązywać bardziej restrykcyjne przepisy. Prezydent Torunia apelował do mieszkańców miasta, aby tego nie bagatelizowali i stosowali się do obowiązujących zasad. 

- Wirus jest niebezpieczny, on zabija - mówił Michał Zalewski i na chwilę zawiesił głos, aby powstrzymać emocje. - To jest czas, w którym należy o tym mówić. Mówiłem o tym z wielkim napięciem i przejęciem, podobnie jak w tej chwili, w pierwszych dniach epidemii. [...] Przepraszam za tę chwilę powstrzymania, ale chciałem powstrzymać własne emocje - powiedział prezydent Torunia, apelując po raz kolejny o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. 

 

Prezydent Torunia: Kocham tych ludzi i to miasto

Michał Zaleski mówił o koronawirusie ze łzami w oczach, kiedy w Polsce toczyła się dyskusja na temat organizacji wyborów prezydenckich. Podkreślał wówczas, że nikt nie jest przygotowany do tego, aby przeprowadzić głosowanie w czasie epidemii.

- Ja mogę tylko jedno zadeklarować: tak jak do tej pory żyję tylko zdrowiem i życiem torunian, tak nie zrobię nic innego niż dbanie o to. Kocham tych ludzi i to miasto - mówił w kwietniu prezydent Torunia. 

Więcej o: