Koronawirus. Ponad 10 tys. nowych przypadków w Hiszpanii, trudna sytuacja w Portugalii

Hiszpania i Portugalia mierzą się z gwałtownym przyrostem liczby zakażonych koronawirusem. W ciągu jednej doby przybyło tam kolejno 10 491 i 944 nowych przypadków. Na domiar wszystkiego w Madrycie trwa protest pielęgniarek.

Z danych opublikowanych przez hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia wynika, że w środę 7 października zarejestrowano 10 491 nowych przypadków koronawirusa. Oprócz tego stwierdzono także 76 zgonów związanych z COVID-19. Od początku pandemii w Hiszpanii stwierdzono łącznie 835 901 przypadków koronawirusa

Hiszpania. Pielęgniarki i pielęgniarze z Madrytu przystąpili do strajku

Sytuacja w Hiszpanii robi się coraz poważniejsza nie tylko ze względu na gwałtowny przyrost liczby osób, które wymagają hospitalizacji, ale także z powodu bezterminowego strajku pielęgniarzy i pielęgniarek w Madrycie. Medycy domagają się m.in. zwiększenia zatrudnienia w hiszpańskiej służbie zdrowia - pisze "El Pais". Oprócz nich strajkuje także kilkuset stołecznych lekarzy ratownictwa medycznego. 

Zobacz wideo Sośnierz: Trzeba powołać pełnomocnika rządu do walki z epidemią

Koronawirus w Portugalii. Największy przyrost zakażonych od lipca

Kolejnym krajem, w którym sytuacja epidemiczna staje się coraz trudniejsza, jest Portugalia. W ciągu ostatniej doby zanotowano tam największą od początku lipca dobową liczbę zakażeń koronawirusem. W środę stwierdzono 944 nowych przypadków oraz osiem zgonów związanych z COVID-19. Od początku pandemii koronawirusem w Portugalii zakaziło się 81 256 osób - informuje portal econews.pt.

Więcej o: