Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem. Gliński miał od niej przejąć Ministerstwo Sportu

Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowała w środę dziennikarzy sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka.

W środę w Ministerstwie Sportu wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu miał uroczyście objąć kierownictwo nad działem administracji rządowej "kultura fizyczna".

Przed uroczystością sekretarz stanu w MS przekazała dziennikarzom, że wicepremier Piotr Gliński "nie przyjedzie na uroczystość w związku z pozytywnym testem na koronawirusa pani minister Danuty Dmowskiej-Andrzejuk".

We wtorek prezydent Andrzej Duda wręczył prof. Piotrowi Glińskiemu nominację na ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Gliński będzie jednocześnie kontynuował pracę na stanowisku wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego - przekazało MKiDN.

"Sprawami sportu zajmie się specjalny urząd - Narodowe Centrum Sportu - podlegający ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Jego powstanie będzie koordynować dotychczasowa minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk" - poinformowało MKiDN. 

Zobacz wideo Sośnierz: Trzeba powołać pełnomocnika rządu do walki z epidemią
Więcej o: