Koronawirus. Rekordowa liczba zakażeń w Małopolsce. W ciągu doby prawie 360 nowych przypadków

Według najnowszych statystyk opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, w województwie małopolskim odnotowano nowy rekord zakażeń koronawirusem. W ciągu doby przybyło blisko 360 nowych przypadków.

Liczba 357 nowych przypadków w województwie małopolskim nie jest jedynym rekordem dla tego regionu. Największą od początku epidemii liczbę zakażeń odnotowano również w Krakowie, gdzie pojawiło się 139 nowych zachorowań.

Koronawirus. Rekord w Małopolsce i samym Krakowie. Jeden powiat bez zakażeń

Spośród wszystkich powiatów w Małopolsce duża liczba przypadków pojawiła się w myślenickim, suskim czy krakowskim. Odnotowano tam odpowiednio 33 i po 19 nowych zakażonych osób.

W całym województwie małopolskim z kolei jest już tylko jeden powiat, w którym od początku epidemii nie odnotowano ani jednego nowego zachorowania. Jest to powiat miechowski.

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń i zgonów w całym kraju

Opublikowany dziś przez Ministerstwo Zdrowia raport wskazuje, że w ciągu jednej doby w całym kraju odnotowano rekordową liczbę 3 003 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej, bo 527 miało miejsce w województwie mazowieckim.

Rekord odnotowano również w przypadku zgonów. Bezpośrednio z powodu COVID-19 zmarło osiem osób (najmłodsza miała 40 lat), zaś z powodu współistnienia z innymi schorzeniami 67 osób (najmłodsza miała 46 lat).

Zobacz wideo Sośnierz: Trzeba powołać pełnomocnika rządu do walki z epidemią
Więcej o: