Epidemia koronawirusa. Biskupi obradują bez maseczek i zachowania dystansu. "Koronaparty!"

W sieci pojawiło się zdjęcie z 387. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Na fotografii widać kilkudziesięciu biskupów ustawionych bardzo blisko siebie bez maseczek. "Koronaparty" - piszą oburzeni twitterowicze.

Zdjęcie zostało zamieszczone w poniedziałek przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski na Twitterze. "Wspólne zdjęcie Księży Biskupów podczas 387. Zebrania Plenarnego KEP w Archidiecezji Łódzkiej" - głosi podpis.

Na fotografii widać, że duchowni mimo epidemii koronawirusa i coraz większej dziennej liczby zachorowań nie zastosowali się do podstawowych zasad sanitarnych: nie mają zasłoniętych ust i nosów za pomocą maseczek ani nie zachowują odpowiedniego dystansu.

"Absolutny brak odpowiedzialności w czasach pandemii"

Wywołało to oburzenie wśród użytkowników Twittera. "Ale zaraz pewnie Ekscelencje przypomną wiernym o dystansie, maskach etc.", "Koronaparty!" czy "Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie" - to tylko niektóre z opinii, które pojawiły się pod zdjęciem.

Absolutny brak odpowiedzialności w czasach pandemii. Wyraźnie widać panowie, że nic, kompletnie nic do Was nie dociera i żyjecie we własnym świecie.
Gdzie maseczki? Jak zwykle macie społeczeństwo gdzieś i jesteście ponad wszystko

- piszą komentujący.

Zobacz wideo Sośnierz: Trzeba powołać pełnomocnika rządu do walki z epidemią
Więcej o: