Koronawirus w Wielkej Brytanii. Padł nowy dzienny rekord zakażeń. Ponad 14 tysięcy zachorowań

W Wielkiej Brytanii padł nowy rekord liczby zakażeń koronawirusem. Rząd poinformował, że we wtorek wykryto aż 14 542 nowych przypadków. Sytuacja epidemiczna na wyspach nie była tak zła od rozpoczęcia pandemii.

Epidemia koronawirusa zaostrza się nie tylko w Polsce. W Wielkiej Brytanii od kilku dni rośnie liczba nowych przypadków. Od czterech dni liczba dziennych zakażeń nie spada poniżej 10 tysięcy. We wtorek (6 października) zanotowano również 76 zgonów spowodowanych COVID-19. Tak wiele osób nie zmarło z powodu zakażenia od początku lipca.

Wielka Brytania. Odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń. Najwięcej przypadków w Anglii

We wtorek zanotowano 14 542 nowych przypadków zakażeń. To o dwa tysiące więcej chorych niż poprzedniego dnia. W niedzielę (4 października) zanotowano ich aż 22 961. Liczba zakażeń koronawirusem obejmowała jednak nieuwzględnione w oficjalnych statystykach zachorowania z ostatnich kilku dni.

Rząd tłumaczył się, że jest to spowodowane problemami technicznymi, które spowodowały opóźnione uwzględnienie wyników 15 tysięcy testów w systemie komputerowym. Brytyjski rząd przekazał również, że pracuje nad szybkim rozwiązaniem problemu. Zapewnia, że problemy techniczne nie dotknęły osób, które oczekują na wyniki swoich testów.

Wśród państw Wspólnoty Brytyjskiej najwięcej nowych zakażeń we wtorek zanotowano w Anglii. Wykryto tam 12 648 zakażonych osób. W Irlandii Północnej było ich 669, w Szkocji 800, a w Walii 425.

Dotychczas w Wielkiej Brytanii zanotowano 532 779 zakażeń SARS-CoV-2. Z powodu choroby zmarło już 42 535 osób. Wielka Brytania znajduje się obecnie na dwunastym miejscu na świecie pod względem ogólnej liczby zakażeń. Wśród państw z Europy wyprzedza ją tylko Francja, Hiszpania i Rosja.

Zobacz wideo Andrzej Sośnierz: Wszystkie zagrożone środowiska powinny być szybko testowane
Więcej o: