Zielona Góra. Prezydent miasta zakażony. Wcześniej pytał, "czy nie jest to koronaściema"

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku poinformował, że jest zakażony koronawirusem. W jednym z poprzednich postów sugerował, że sytuacja epidemiologiczna to "koronaściema".

Jak podało Radio Gorzów, do tej pory w Zielonej Górze wykryto 234 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedno z ognisk znajduje się w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lubuskiej, gdzie zakaziło się ponad 90 pensjonariuszy i pracowników.

Zielona Góra. Janusz Kubicki zakażony. Odniósł się do swojego poprzedniego wpisu

Zakażony jest również prezydent miasta, który opisał swoje stanowisko w tej sprawie na Facebooku. - Dla mnie (...) nie jest to łatwy dzień, miałem zrobiony wymaz mam wyki dodatni. Tak mam koronawirusa, zaraziłem się. Wiem, że nie jestem pierwszy i nie jestem ostatni, który przejdzie przez koronawirusa. Ale to nie oznacza, że zmieniłem swoje nastawienie do tego - napisał (pisownia oryginalna).

Janusz Kubicki odniósł się tym wpisem do jednego ze swoich postów z sierpnia, kiedy to zadał wymowne pytanie, czy "koronawirus nie jest jedną wielką koronościemą?".

- Wczoraj coś we mnie pękło, coś się złamało. Zobaczyłem fotografię byłego już ministra Szumowskiego na wakacjach. Ledwo przestał być ministrem i co? Spakował się i poleciał z rodziną na wakacje do Hiszpanii. Zadam Wam proste pytanie, kiedy minister mówił prawdę? Wtedy, kiedy zabraniał wchodzić do lasu, wychodzić z domu, kiedy mówił o tym, że wakacje to raczej w domu? Ile jest w tym wszystkim prawdy? Jak mamy w to wszystko wierzyć? - pytał wówczas.

Zielona Góra. Kubicki uważa, że "nadal wielu ludzi będzie ściemniać"

Jak się okazuje, zakażenie koronawirusem nie zmieniło nastawienia prezydenta Zielonej Góry. Uważa on, że "w dalszym ciągu wielu ludzi będzie ściemniać nas w tym całym temacie".

- Koronawirusa jak grypa, jak inne wirusy był, jest i będzie, nie zniknie z dnia na dzień. Musimy się nauczyć z nim żyć. On będzie z nami na latał. Nie da się przed nim uciec, schować, ale nie jest to też coś, co powoduje to, iż powinniśmy znowu pozamykać się w domach. Trzeba żyć, trzeba się potrafić cieszyć tym, co przynosi nam każdy dzień - dodał Kubicki.

Zobacz wideo Sośnierz: Trzeba powołać pełnomocnika rządu do walki z epidemią
Więcej o: