Koronawirus w rządzie. "Nie ma informacji, aby były kolejne osoby zakażone"

- Nie ma żadnych dodatkowych informacji, aby w rządzie były kolejne osoby zakażone koronawirusem lub, by ktokolwiek miał objawy choroby - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. We wtorek o 14:00 planowane jest zaprzysiężenie nowych ministrów.

W poniedziałek o 15:00 miało odbyć się zaprzysiężenie nowego rządu. Jednak, jak poinformował rzecznik rządu, w związku ze stwierdzeniem u Przemysława Czarnka zakażenia koronawirusem przeprowadzone zostało postępowanie epidemiologiczne. "Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia" - napisał Piotr Müller. Ostatecznie zaprzysiężenie zostało przełożone na wtorek.

Członkowie rządu na kwarantannie

W poniedziałek po południu Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie zdecydował, że wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z posłem Przemysławem Czarnkiem między piątkiem 2 października a poniedziałkiem 5 października zostaną objęte kwarantanną. Chodzi o ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka oraz wiceministra klimatu Jacka Ozdobę. 

We wtorek rzecznik rządu poinformował, że liczba osób zakażonych nie zwiększyła się.

Na ten moment nie ma żadnych dodatkowych informacji, aby w rządzie były kolejne osoby zakażone koronawirusem, lub, by ktokolwiek miał objawy choroby

- powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Piotr Müller.

Zobacz wideo Sośnierz: Trzeba powołać pełnomocnika rządu do walki z epidemią
Więcej o: