Legnica. Mimo zakażenia koronawirusem poszedł na zakupy i opłacić rachunki. Zasłabł na ulicy

Grzywną w wysokości 30 tys. zł może zostać ukarany starszy mężczyzna z Legnicy, który mimo zakażenia koronawirusem poszedł na zakupy i opłacić rachunki - podaje portal Lca.pl. Zachowanie mężczyzny mogło narazić inne osoby na zakażenie. W pewnym momencie zasłabł na ulicy, a pomocy udzieliły mu dwie kobiety, które, niczego nieświadome, nie miały założonych maseczek.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Jak informuje portal Lca.pl, starszy mężczyzna, choć wiedział o zakażeniu koronawirusem, poszedł na zakupy w galerii handlowej i opłacił rachunki w kasie spółdzielni mieszkaniowej. 

W pewnym momencie zasłabł na ulicy. Pomocy udzieliły mu dwie kobiety. Ponieważ sytuacja miała miejsce na zewnątrz, nie miały założonych maseczek. Na miejsce przyjechało pogotowie. Wtedy starszy mężczyzna przyznał, że jest zakażony. Mężczyźnie grozi kara od 5 do 30 tys. zł.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Czy potrzeba nowych obostrzeń?

Koronawirus w Polsce

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1934 kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej z nich stwierdzono w woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim, małopolskim, pomorskim i mazowieckim. Zmarły 24 osoby.

Łączna liczba stwierdzonych w Polsce zakażeń przekroczyła 100 tys. i wynosi 100 074. Zmarło 2630 chorych.

Więcej o: