Lekarz Trumpa o stanie zdrowia prezydenta: Od 24 godzin nie ma gorączki. Nie podajemy mu tlenu

- Prezydent czuje się bardzo dobrze - ogłosił w sobotę po południu czasu polskiego osobisty lekarz Donalda Trumpa dr Sean Conley. U polityka w czwartek wykryto koronawirusa, w piątek trafił do wojskowego centrum medycznego im. Waltera Reeda w Waszyngtonie.

Dr Sean Conley podczas spotkania z dziennikarzami podkreślił, że prezydent Donald Trump i pierwsza dama Melania Trump są wyjątkowo wdzięczni za wsparcie i modlitwy płynące z kraju i ze świata.

- Prezydent czuje się bardzo dobrze - stwierdził lekarz.

- Jesteśmy wyjątkowo zadowoleni z postępu, który dokonał się u prezydenta. W czwartek miał łagodny kaszel, zaburzenia drożności nosa, odczuwał zmęczenie - dodał dr Conley, podkreślając, że stan prezydenta ulega poprawie.

Donald Trump zakażony koronawirusem

Lekarz przyznał, że Donald Trump od 24 godzin nie ma gorączki. Prezydent gorączkował w czwartek i piątek, dr Conley odmówił jednak podania konkretnych danych dotyczących wysokości temperatury. Stwierdził także, że prezydentowi nie jest podawany tlen, nie odpowiedział jednak precyzyjnie na pytania dziennikarzy, którzy chcieli wiedzieć, czy Trumpowi podawano tlen wcześniej.

- Nie miał do tej pory problemów z oddychaniem - zaznaczył lekarz. Na razie nie wiadomo, kiedy Donald Trump opuści placówkę. Z wypowiedzi specjalistów opiekujących się prezydentem wynika, że polityk jest w "dobrym nastroju" i najchętniej wyszedłby ze szpitala już w sobotę.

Agencja Associated Press rozmawiała z osobą, która dysponuje informacjami na temat stanu zdrowia prezydenta. Osoba ta przekazała, że wbrew temu, co twierdził dr Conley, niektóre z parametrów życiowych prezydenta w ciągu ostatniej doby były "bardzo niepokojące", a następne 48 godzin będą kluczowe pod kątem podejmowania decyzji ws. leczenia.

ZOBACZ TAKŻE: Grzesiowski: Donald Trump jako królik doświadczalny. Upadek nauki. Brakuje tylko egzorcysty

Pierwsza dama Melania Trump, u której również stwierdzono zakażenie, nie trafiła do szpitala. Jak informował Biały Dom, małżonka prezydenta ma lekki kaszel i cierpi na ból głowy. Koronawirusa stwierdzono także u szefa kampanii wyborczej Trumpa Billa Stepiena oraz u byłej doradczyni prezydenta Kellyanne Conway. Doradcy Donalda Trumpa - jego córka Ivanka Trump i zięć Jared Kushner - są zdrowi.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Czy potrzeba nowych obostrzeń?
Więcej o: