Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zakażony koronawirusem. "Uważajcie na siebie"

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował w sobotę o tym, że jest zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów, ale - zgodnie z procedurą - muszę zostać przez 10 dni na kwarantannie, z której będę kontynuował pracę zdalną" - zapowiedział samorządowiec we wpisie na Facebooku.

Jacek Sutryk w piątek otrzymał telefon z sanepidu z informacją, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

"Niestety nawet codzienne nasze funkcjonowanie czy też organizowanie różnych wydarzeń czy spotkań z zachowywaniem reżimu sanitarnego nie jest w stanie w 100 procentach uchronić nas od wirusa" - skomentował prezydent Wrocławia. Jak dodał, w sobotę rano poddał się badaniu, które wykazało dodatni wynik.

"Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów, ale - zgodnie z procedurą – muszę zostać przez 10 dni na kwarantannie, z której będę kontynuował pracę zdalną. Będę Was intensywnie informował o tym co dzieje się we Wrocławiu. Uważajcie na siebie i życzę Wam wszystkim zdrowia." - dodał Jacek Sutryk.

Zobacz wideo Kiedy powstanie szczepionka lub lek na koronawirusa?

Koronawirus w Polsce

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2367 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły dwie osoby - 36-letni mężczyzna i 80-letnia kobieta. Najwięcej zakażeń odnotowano w Małopolsce, na Mazowszu, Pomorzu, w Wielkopolsce i na Śląsku.

Łącznie w Polsce stwierdzono dotychczas 98 140 zakażeń. Zmarły 2604 osoby.

Więcej o: