Koronawirus w Polsce, strefy czerwone i żółte. Od dziś nowa lista 51 powiatów z obostrzeniami

Od soboty obowiązuje nowa lista 51 powiatów w Polsce z obostrzeniami spowodowanymi wzrostem zakażeń koronawirusem. 17 powiatów jest w strefie czerwonej, a 34 - w żółtej. Na liście miast z alertem, czyli takich, które mogą trafić do stref z obostrzeniami, znalazła się Warszawa.

W piątek padł kolejny dobowy rekord 2292 nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie w naszym kraju odnotowano do tej pory ponad 95 tysięcy przypadków.

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa, ministerstwo zdrowia zaktualizowało mapę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Na nowej liście znalazły się cztery miasta wojewódzkie.

Zmiany wchodzą w życie od soboty.

Zobacz wideo "Liczba osób zakażonych w Polsce na dobę może być czterokrotnie większa"

Strefa czerwona

Do strefy czerwonej trafiły powiaty: aleksandrowski i żniński w woj. kujawsko-pomorskim, białostocki w woj. podlaskim; działdowski w woj. warmińsko-mazurskim, gostyński, krotoszyński i międzychodzki w woj. wielkopolskim, głubczycki w woj. opolskim, kartuski i miasto na prawach powiatu Sopot w woj. pomorskim; kłobucki w woj. śląskim; limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański w woj. małopolskim; łęczyński w woj. lubelskim i otwocki w woj. mazowieckim.

Strefa żółta

W strefie złotej znalazły się 34 powiaty: bartoszycki, iławski i nidzicki w woj. warmińsko-mazurskim; bełchatowski, piotrkowski i wieluński w woj. łódzkim; brzeski i oleski w woj. opolskim; bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto na prawach powiatu Gdańsk, miasto na prawach powiatu Gdynia, pucki, słupski i wejherowski w woj. pomorskim; dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów i mielecki w woj. podkarpackim; janowski w woj. lubelskim; kielecki i miasto na prawach powiatu Kielce w woj. świętokrzyskim; nowosądecki, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, suski i wadowicki w woj. małopolskim; miasto na prawach powiatu Szczecin w woj. zachodniopomorskim; ostrowski i wolsztyński w woj. wielkopolskim; przasnyski i żyrardowski w woj. mazowieckim; trzebnicki w woj. dolnośląskim i wysokomazowiecki w woj. podlaskim.

Na listę powiatów i miast z alertem, zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami trafiły powiaty: lubański, lipnowski, Włocławek, włodawski, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, łowicki, krakowski, garwoliński, makowski, Warszawa, Suwałki, zambrowski, Słupsk, Mysłowice, nowomiejski i pleszewski.

Więcej o: