Grudziądz. Szpital i jego SOR zamknięte dla pacjentów - spora część personelu zakażona koronawirusem

Szpital w Grudziądzu wstrzymuje przyjęcia pacjentów na oddziały szpitalne, w tym na SOR. Powodem jest to, że wielu pracowników placówki zostało zakażonych koronawirusem. W sprawie szpitala sanepid prowadzi już dochodzenie epidemiologiczne.

Jak podaje pomorska.pl na piątek 2 października zaplanowano masowe testy, którym zostaną poddani pracownicy Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu w województwie kujawsko-pomorskim. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że niektórzy pracownicy nie wrócili po dyżurze po domu i spędzają noc w szpitalu, by nie narażać innych osób na zakażenie.

Koronawirus w szpitalu w Grudziądzu. Wstrzymano przyjęcia pacjentów i planowe zabiegi

Zgodnie z komunikatem szpitala wstrzymane zostały wszystkie planowe zabiegi. Dodatkowo placówka zamyka się na przyjęcia jakichkolwiek pacjentów do oddziałów, w tym do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wyjątkiem mają być jedynie pilne sytuacje. Powodem jest to, że zakażenia zostały zdiagnozowane także w części niezakaźnej szpitala.

Na razie bez zmian działają gabinety Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej dla dorosłych i dzieci. Gabinety te zlokalizowane są w budynku N. Szpital w Grudziądzu na początku epidemii funkcjonował jako jednoimienny szpital zakaźny. Po zmianach w strategii walki z koronawirusem placówka ta działa na poziomie II i III, czyli wielospecjalistycznym i zakaźnym.

Zobacz wideo "Liczba osób zakażonych w Polsce na dobę może być czterokrotnie większa"
Więcej o: