Donald i Melania Trump zakażeni koronawirusem. "Pierwsza Dama i ja uzyskaliśmy wynik pozytywny na COVID-19"

W piątek rano polskiego czasu prezydent Donald Trump zapowiedział, że podda się kwarantannie. U jego bliskiej współpracowniczki Hope Hicks stwierdzono zakażenie koronawirusem. W ostatnich dniach Hicks brała udział w przygotowaniach prezydenta Stanów Zjednoczonych do debaty i towarzyszyła mu na wiecach w Ohio i Minnesocie. Niedługo później Trump poinformował, że testy jego i pierwszej damy dały wynik pozytywny.
Dziś wieczorem Pierwsza Dama i ja uzyskaliśmy wynik pozytywny na COVID-19. Natychmiast rozpoczynamy kwarantannę i proces rekonwalescencji. Przejdziemy to razem

- poinformował amerykański prezydent.

Współpracowniczka Trumpa chora na COVID-19

Nie wiadomo dokładnie kiedy pozytywny test na koronawirusa został wykonany u współpracowniczki prezydenta USA. Hope Hicks ma objawy zakażenia COVID-19 i poddała się kwarantannie we własnym domu. Prezydent pochwalił ją za ciężką pracę, którą wykonywała a wiadomość o tym, że choruje, ocenił jako straszną.

Wraz z Pierwszą Damą czekamy na wyniki testów. W międzyczasie rozpoczniemy proces kwarantanny

- napisał na Twitterze Donald Trump.

Prezydent bardzo poważnie traktuje zdrowie i bezpieczeństwo swoje i wszystkich, którzy pracują na jego rzecz oraz dla narodu amerykańskiego

- powiedział w rozmowie z "The Guardian" Judd Deere, rzecznik Białego Domu.

W tej chwili nie jest jasne, na czym będzie polegać i jak długo potrwa proces kwarantanny. Na sobotę Donald Trump ma zaplanowane spotkanie ze swoimi zwolennikami w Waszyngtonie oraz podróż na wiec wyborczy na Florydę. Biały Dom nie odpowiedział na pytanie "The Guardian", czy do nich dojdzie.

Hope Hicks należy do bliskiego otoczenia Donalda Trumpa. Podczas podróży do Minnesoty znajdowała się z prezydentem na pokładzie helikoptera Marine One oraz odrzutowca Air Force One. Informacje o jej infekcji nasiliły krytykę wobec postępowania administracji z pandemią koronawirusa oraz lekceważenia przez prezydenta zaleceń sanitarnych. Trump regularnie unika zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, za to ostatnio bierze udział w wiecach, na które przychodzi wiele osób.

Koronawirus zabił ponad 200 tys. Amerykanów. Od początku epidemii zaraziło się nim ponad siedem milionów ludzi w całym kraju.

Zobacz wideo Trump kontra koronawirus. Najbardziej absurdalne wypowiedzi amerykańskiego prezydenta
Więcej o: