Resort zdrowia przygotowuje zalecenia na Wszystkich Świętych. Kraska mówi o "dużym niebezpieczeństwie"

Na tydzień lub dwa przed 1 listopada Ministerstwo Zdrowia wyda zalecenia dotyczące uroczystości. - Myślę, że wydamy zalecenia na okres Wszystkich Świętych. Wyjazdy będą stwarzały duże niebezpieczeństwo - powiedział wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska w Polskim Radiu 24 podkreślił, że w okresie Wszystkich Świętych wielu Polaków podróżuje po kraju, aby odwiedzić groby bliskich.

Jest duże niebezpieczeństwo, że będziemy roznosić, niestety, koronawirusa po całym kraju. Myślę, że wydamy zalecenia na ten okres Wszystkich Świętych, abyśmy w tym roku jednak ograniczyli te nasze wyjazdy, bo na pewno będzie to stwarzało duże niebezpieczeństwo

- zauważył wiceminister zdrowia. Jak dodał, zalecenia te pojawia się na tydzień lub dwa przed 1 listopada.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział również większe kontrole w sklepach oraz nakładanie kar na osoby, które nie noszą maseczek ochronnych. - Nie będzie upominania, będą kary - podkreślił. Kraska powiedział także, że w ocenie prawników Ministerstwa Zdrowia obecnie obowiązujące przepisy są wystarczające do nakładania kar.

Czytaj więcej: Waldemar Kraska o obowiązku noszenia maseczek w sklepach. "Nie będzie upominania, będą kary"

Epidemia koronawirusa w Polsce

Z danych podanych w czwartek przez Ministerstwa Zdrowia wynika, że od początku epidemii w Polsce zakaziło się 93 481 osób, a 2 543 zmarło. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 1967 przypadków zakażenia i 29 zgonów związanych z COVID-19. To najwyższa, dotychczas, dzienna liczba zachorowań w naszym kraju.

Czytaj więcej:

Zobacz wideo "Liczba osób zakażonych w Polsce na dobę może być czterokrotnie większa"
Więcej o: