Koronawirus w Niemczech. Rząd reaguje na sytuację epidemiologiczną. Padł pomysł zakazu sprzedaży alkoholu

Sytuacja epidemiczna w Niemczech doprowadziła do tego, że tamtejszy rząd federalny oraz władze krajów związkowych zaleciły stosowanie surowszych zasad w walce z koronawirusem. Z tego powodu wprowadzono nowe restrykcje dotyczące uroczystości. Padł też pomysł związany ze sprzedażą alkoholu.

Decyzję o wcieleniu w życie nowych środków, mających na celu zapobieganie masowemu wzrostowi zakażeń podjęła Angela Merkel wspólnie z premierami krajów związkowych.

Niemcy. Grzywna za podanie złych danych i restrykcje dotyczące uroczystości

Według nowych ustaleń osoby, które przy okazji pobytu w restauracjach podadzą niepoprawne dane kontaktowe, mogą otrzymać grzywnę w wysokości co najmniej 50 euro - informuje agencja DPA.

Restrykcje dotyczą również uroczystości w salach publicznych lub wynajmowanych - udział w nich może wziąć maksymalnie 50 osób. Zasada ta dotyczy sytuacji, gdy w danym powiecie w ciągu tygodnia odnotowane zostanie powyżej 35 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

Niemcy. Rozważany pomysł ograniczenia sprzedaży alkoholu

Rząd federalny jest zdania, że w regionach szczególnie dotkniętych przez epidemię koronawirusa powinny zostać wprowadzone ograniczenia w zakresie sprzedaży alkoholu. Według wydanego dokumentu rządowego, w celu zminimalizowania infekcji w branży gastronomicznej, niezbędne jest wydanie "ograniczonego czasowo zakazu podawania alkoholu".

Jednocześnie wskazano, że zalecenie to nie dotyczy ogólnego zakazu spożywania alkoholu. Tego typu i podobne zakazy wprowadzono już w centrach kilku niemieckich miast.

Zobacz wideo Chaos i oszczerstwa na debacie w USA
Więcej o: