Adam Bodnar jest zakażony koronawirusem. Biuro RPO nadal pracuje

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar ma pozytywny wynik testu na COVID-19 - taką informację podało biuro RPO. Zgodnie z komunikatem rzecznik czuje się dobrze i przebywa na kwarantannie.

Jak podaje Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich Adam Bodnar miał w ostatnim czasie kontakt z osobą zarażoną. Z tego powodu wykonano u niego test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który okazał się pozytywny.

Adam Bodnar jest zakażony koronawirusem. "Czuje się dobrze, jest na kwarantannie"

Adam Bodnar natychmiast po otrzymaniu informacji o kontakcie z zakażoną osobą samoizolował się. Rzecznik czuje się dobrze i jest objęty kwarantanną. "Niestety również mnie wirus dosięgnął" - napisał na swoim Twitterze rzecznik. 

Zgodnie z komunikatem Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich działa bez zmian. "Biuro realizuje zadania i postępuje zgodnie z procedurami przygotowanymi na czas pandemii" - czytamy w informacji prasowej.

We wtorek 29 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1326 nowych zakażonych koronawirusem osobach. Od początku epidemii COVID-19 zdiagnozowano u 89 962 Polaków. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła dziś o 36 do 2 483. Liczba aktywnych zakażeń wynosi 18 524 przypadki.

Tego dnia resort zdrowia po raz pierwszy podzielił ofiary śmiertelne na osoby, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem oraz te, u których choroba COVID-19 rozwijała się razem z innymi schorzeniami. Z danych ministerstwa wynika, że na kwarantannie przebywa obecnie ponad 134 tys. osób. Na oddziałach zakaźnych zajętych jest 141 respiratorów.

Zobacz wideo Kiedy powstanie szczepionka lub lek na koronawirusa?
Więcej o: