Kołobrzeg. Zmarł kuracjusz sanatorium zakażony koronawirusem. Ponad 200 osób na kwarantannie

W Kołobrzegu zmarł 67-letni kuracjusz Ośrodka Sanatoryjno-Wypoczynkowego "Posejdon". Na dzień przed śmiercią u mężczyzny wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Na kwarantannę trafili zarówno inni kuracjusze, jak i członkowie personelu.

Mężczyzna przebywał w ośrodku od dwóch tygodni. W piątek zgłosił się do lekarza w sanatorium, a następnie trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem - podaje portal Kolobrzeg.naszemiasto.pl. 67-latek zmarł dzień później.

Kołobrzeg. Koronawirus w Ośrodku Sanatoryjno-Wypoczynkowym "Posejdon"

Na kwarantannę skierowano 200 kuracjuszy, a także - jak informuje "Gazeta Wyborcza" - ok. 50 osób z personelu wraz z rodzinami. Część kuracjuszy wróciła własnym transportem do domów, inni zostali skierowani do izolatorium.

- Robimy wszystko, żeby te pobyty były bezpieczne, ale niestety, dziś dynamika zakażeń koronawirusem jest tak duża, że taka sytuacja może spotkać każdego z nas, bez względu na to, co robimy - powiedział w rozmowie z kolobrzeg.naszemiasto.pl Mariusz Ławro, prezes zarządu Posejdona.

Koronawirus w Polsce

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. Dotychczas potwierdzono w Polsce ponad 88,6 tys. przypadków zakażeń (wyzdrowiało ok. 68,4 tys. pacjentów). Zmarło łącznie 2447 chorych na COVID-19.

W szpitalach przebywa obecnie 2,3 tys. zakażonych. Ponad 136 tys. osób jest objętych kwarantanną.

Zobacz wideo Co dalej z „ustawą o bezkarności urzędników”?
Więcej o: