Onet: Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem - ustalił Onet. Koronawirusem zarazili się także członkowie jego rodziny.

Jak podaje Onet, były szef resortu zdrowia został zakażony już w Polsce. Po powrocie z wakacji, które spędził w Hiszpanii, Łukasz Szumowski wykonał testy, które dały wynik negatywny. Wśród osób zakażonych są także członkowie jego rodziny.

Wakacje się udały, a na wodzie spędziliśmy ponad 100 godzin. Na ląd zeszliśmy raz i to na wysepkę, gdzie - z tego co wiem - nie było ani jednego przypadku koronawirusa. (...) Na wakacjach byłem wtedy, gdy wiedzieliśmy już, że z powrotów wakacyjnych jest po kilkanaście, kilkadziesiąt zakażeń, a nie setki. Spędziłem te 10 dni w pomieszczeniu i na wodzie. Myślę, że ryzyko było więc żadne

- tłumaczył swój wyjazd były minister zdrowia.

Czytaj więcej: Szumowski u Mazurka wspomina wakacje w Hiszpanii: "Ryzyko było żadne". Gra też na klawiszach

Onet poprosił o potwierdzenie informacji rzecznika Ministerstwa Zdrowia. - Szumowski jest osobą prywatną, proszę kierować do niego pytania - odpowiedział.

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że Szumowski podał się do dymisji 18 sierpnia, choć wcześniej zapewniał o tym, że w czasie walki z epidemią "nie opuści okrętu". Tymczasem Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek poinformowało o 1306 nowych zakażeniach i 15 ofiarach śmiertelnych. Tym samym od początku epidemii koronawirusem zakażonych zostało 88 636 osób, a 2 447 zmarło na COVID-19. Do 68 420 wzrosła liczba pacjentów, którzy zostali wyleczeni z choroby.

Więcej o: