Koronawirus. Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zakażony SARS-CoV-2. Trafił do szpitala

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz trafił do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem. Polityk osobiście przekazał, że jego stan się polepsza, a gorączka oraz kaszel utraciły na sile.

O tym, że prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz został zakażony SARS-CoV-2 poinformowano na oficjalnej stronie miasta Suwałki. U polityka pojawił się kaszel, dreszcze, bóle mięśni oraz niewysoka gorączka. Prezydent wykonał prywatny test na koronawirusa, który potwierdził jego obawy.

Suwałki. Prezydent Czesław Renkiewicz zakażony koronawirusem. Jego stan się poprawia

- W ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek gorączka przybrała na sile, dlatego po konsultacji z lekarzem postanowiono, że zostanę skierowany do naszego szpitala, gdzie podjęte zostanie dalsze leczenie - przekazał Renkiewicz.

Prezydent Suwałk poinformował również, że jego stan się polepszył. - Czuję się już dobrze. Gorączka ustała. Również coraz mniej dokucza mi kaszel - napisał. - Mój przypadek powinien być dla nas wszystkich przestrogą. Nie lekceważmy koronawirusa i uważajmy na codzienne wzajemne kontakty - dodaje.

Niewykluczone, że do zakażenia prezydenta doszło w miniony poniedziałek podczas konferencji prasowej z udziałem klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki. W klubie potwierdzono łącznie 15 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dziesięć wśród zawodników drużyny, cztery ze sztabu szkoleniowego oraz jeden z działu administracji.

W poniedziałek 28 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zakażenia oraz o 15 ofiarach śmiertelnych. Najwięcej nowych przypadków jest w województwa wielkopolskim, mazowieckim oraz kujawsko-pomorskim. Od początku epidemii w Polsce zakażonych zostało 88 636 osób. Śmierć z powodu COVID-19 poniosło 2 447 osób.

Zobacz wideo Co dalej z „ustawą o bezkarności urzędników”?
Więcej o: