Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz jest zakażony koronawirusem

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz jest zakażony koronawirusem. Informację tę potwierdził resort obrony w rozmowie z PAP.

Wojciech Skurkiewicz został zakażony koronawirusem, jednak infekcja przebiega u wiceministra obrony narodowej bezobjawowo. Zgodnie z zapewnieniami resortu, osoby, które w ostatnich dniach miały kontakt z politykiem, są poddawane badaniom. W ministerstwie, podobnie jak w innych instytucjach rządowych, cały czas obowiązuje ścisły reżim sanitarny.

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz jest zakażony koronawirusem

W sobotę 26 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 1584 osobach, które zostały zakażone koronawirusem. Jest to wynik o trzy mniejszy od rekordu pobitego dzień wcześniej. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 32 pacjentów. Od początku epidemii w Polsce bilans zakażeń i ofiar śmiertelnych wynosi kolejno 85 980 i 2 424.

Od soboty obowiązuje też nowa lista powiatów w strefach czerwonych i żółtych. Łącznie większe obostrzenia dotknęły 21 regionów. W strefie czerwonej znalazły się powiaty głubczycki z województwa opolskiego i kartuski z województwa pomorskiego. Strefa żółta dotyczy 19 powiatów z województw opolskiego (brzeski), małopolskiego (suski, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański), dolnośląskiego (trzebnicki, milicki), mazowieckiego (otwocki, przasnyski), śląskiego (kłobucki), pomorskiego (bytowski, miasto Sopot), warmińsko-mazurskiego (działdowski, nidzicki), łódzkiego (piotrkowski), wielkopolskiego (międzychodzki, gostyński) i kujawsko-pomorskiego (aleksandrowski).

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów