Ministerstwo Zdrowia: Ponownie 1,5 tys. nowych zakażeń. Najwięcej zmarłych od kwietnia

W ciągu ostatniej doby u 1584 osób w Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dzień po rekordowej liczbie nowych przypadków utrzymuje się ona na prawie takim samym poziomie. Resort zdrowia poinformował też o 32 zmarłych osobach z COVID-19. Większą liczbę ofiar w ciągu doby odnotowano tylko w kwietniu.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby potwierdzono 1584 nowe zakażenia koronawirusem. To o trzy mniej niż wczoraj, kiedy padł dobowy rekord. Zmarły kolejne 32 osoby, które były zakażone patogenem, a następnych 586 osób wyzdrowiało po zakażeniu.

Dotychczas w Polsce testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 85 tysięcy 980 osób. Spośród nich zmarły 2 tysiące 424 osoby, a 67 tysięcy 326 wyzdrowiało.

Rekord zakażeń w Polsce 

Resort zdrowia poinformował w piątek o rekordowej liczbie wykrytych zakażeń koronawirusem. Potwierdzono go u 1587 osób. W ciągu poprzedniej doby zmarły 23 osoby, które były zakażone koronawirusem lub chorowały na COVID-19.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem nie wynika z wybuchu dużych ognisk patogenu. Na piątkowej konferencji prasowej wskazał, że infekcje są związane z powrotem do normalnego życia i zwiększoną liczbą interakcji między Polakami, co sprzyja powstawaniu rozproszonych ognisk zakażeń.

Więcej o: